April 18, 2019

April 30, 2017

February 23, 2017

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Moderní pergoly s plochou střechou

June 26, 2017

Zastřešená moderní pergola s plochou střechou? Řekl Vám někdo že zastřešená pergola s rovnou střechou nejde? Následující realizace Vás přesvědčí že je to opravdu možné. 

Na fotografiích vidíte naši poslední realizaci pergoly o půdorysu 4 x 7 m v Nymburce . Materiál speciální sušený KVH hranol smrk , kotvení na skryté stavitelné pilířové patky,nátěr slabovrstvou lazurou HK-LASUR německé výroby značky  REMMERS. Západní stranu zastřešené pergoly chrání před sluncem posuvné zastínění z lamelových rámů z trvanlivého modřínu.

Minimální spád umožňuje střešní krytina PVC vyztužená fólie Fatrafol ,výrobek české firmy Fatra Napajedla. PVC fólie Fatrafol se svařují speciální svařovacím přístrojem od firmy Leister a díky 100% vodotěsnému spoji je možná i aplikace na střechách s velice nízkým spádem . Fatrafol se používá například u vodních nádrží nebo i jako vodorovná hydro-izolace spodních částí staveb ve složitých podmínkách(tlaková voda,radon). 

Jako vždy byla pergola stavebnicí připravenou z výroby včetně nátěrů (i na spojích ) takže na místě probíhala pouze rychlá montáž která neobtěžuje hlukem a prachem zákazníka nebo sousedy. Žádné hoblování,broušení a natírání u zákazníka !