April 18, 2019

April 30, 2017

February 23, 2017

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Kde dřevo nestačí,tam se odřezky natlačí

April 9, 2017

Kde dřevo nestačí,tam se kus odřezku natlačí...

 

              Cena,cena,cena aneb zkušenosti běžných lidí s fungováním poptávkových serverů .           Na českém internetu najdete desítky poptávkových serverů. Je to on-line prostor, který má spojovat firmy nebo živnostníky s jejich zákazníky. Zdá se to být pro obě strany ideální a navíc bez nutnosti investovat do reklamy, kterou musí někdo zaplatit, ale všechno má své ALE. Když zákazník zná dodavatele pouze z elektronické komunikace a jeho práci může hodnotit jen z fotografií, jejíž původ může být odkudkoliv , tak rozhoduje pouze cena a výsledek je nejistý. V lepším případě to může dopadnout tak, že ten kdo nabídne nejlevnější cenu, dílo pouze ošidí na konstrukci,materiálech  a na zpracování, ale zákazník např. do větší sněhové nadílky, kdy se pod tíhou sněhu propadne střecha z 9mm palubek nebo když začne hned po skončení záruky  do pergoly zatékat nic nepozná.

V horším případě to dopadne tak , jako na následujících fotografiích a netřeba tyto fotografie moc komentovat.Nejsmutnější je na tom to , že se nám s touto pergolou pochlubil sám zákazník – který tuto pergolu používá k firemním jednáním a akcím a ačkoliv pracuje s dřevem 20let , tak považuje toto za pěknou práci a je s tím velice spokojený.

 

Popis díla konkurence : původně pergola - krytý altán neměl uhlopříčné vzpěry v rozích konstrukce (tzv.pásky) a díky vlastní hmotnosti se začal nebezpečně naklánět. Nově zhotovené vzpěry (pásky ) jsou proto ze světlého dřeva, na rozdíl od původních sloupků. Jelikož dnes většina řemeslníků nechce investovat do odpovídajícího elektrického ručního nářadí a nemá ani odpovídající znalosti, přišlo na řadu připevnění pásků(vzpěr ) hřebíky.

A jelikož autor nepředvrtal otvory pro hřebíky, tak se občas nějaký ohnul a někdy i 5 x za sebou. Tak co bylo ohnuté, se zařezalo úhlovou bruskou a na něco se nějak zapomnělo.

Konstrukce krokví a jejich osazení na pozednice je také malé umělecké dílo, s heslem, kde dřevo nestačí , tam se odřezky natlačí.

Střecha z vlnitého plechu, který neúspěšně zakrývá rákosová rohož, už nemá co zkazit a odpovídajícím způsobem korunuje dílo- to je přece rustikální posezení !!

 

A takhle to děláme my . Budete-li chtít pergolu moderního vzhledu bez uhlopříčných vzpěr v rozích - není problém, protože máme již 15let ověřenou konstrukci, kdy to není potřeba ( technologický postup z Rakouska). A když děláme typ konstrukce dle vzpěry(pásky), tak jsou na spoj viz. fotografie bez vrutů a hřebíků, který se časem neuvolňuje a není potřeba tmelit díry po spojovacím materiálu. My řemeslo ctíme.

Obecně na našich venkovních konstrukcích najdete naprosté minimum ocelového spojovacího kování, které je vždy dlouhodobě problémové v rozsahu 20 let+ (koroze , vytrhávání ocelových spojovacích prostředků..).

 

Ctíme řemeslo a klasické celodřevěné spoje. Máme kompletní vybavení, od základních strojů na konstrukční spoje, opracování jednotlivých hranolů až po zařízení na povrchovou úpravu (je vždy i na spojích, kde je to zvlášť důležité). Samozřejmě není problém ani kompletní stavební příprava, je-li to z důvodu vzdálenosti rentabilní.

Vlastníme HAKI lešení a žebříky na montáže a nátěry, vibrační latě a ponorné vibrátory na betonáž základů, pásový minibagr Kubota KH-05, vrtáky na zemní práce a základy, míchadla suchých směsí na betonové patky,rotační lasery a dálkoměry na zaměření a  mnoho dalšího nutného pro kompletní venkovní dřevěné konstrukce a stavby na klíč.