top of page

Kde dřevo nestačí,tam se odřezky natlačí

Kde dřevo nestačí,tam se kus odřezku natlačí...

Řemeslný diletantismus v detailu

Cena,cena,cena aneb zkušenosti běžných lidí s fungováním poptávkových serverů . Na českém internetu najdete desítky poptávkových serverů. Je to on-line prostor, který má spojovat firmy nebo živnostníky s jejich zákazníky. Zdá se to být pro obě strany ideální a navíc bez nutnosti investovat do reklamy, kterou musí někdo zaplatit, ale všechno má své ALE. Když zákazník zná dodavatele pouze z elektronické komunikace a jeho práci může hodnotit jen z fotografií, jejíž původ může být odkudkoliv , tak rozhoduje pouze cena a výsledek je nejistý. V lepším případě to může dopadnout tak, že ten kdo nabídne nejlevnější cenu, dílo pouze ošidí na konstrukci,materiálech a na zpracování, ale zákazník např. do větší sněhové nadílky, kdy se pod tíhou sněhu propadne střecha z 9mm palubek nebo když začne hned po skončení záruky do pergoly zatékat nic nepozná.

V horším případě to dopadne tak , jako na následujících fotografiích a netřeba tyto fotografie moc komentovat.Nejsmutnější je na tom to , že se nám s touto pergolou pochlubil sám zákazník – který tuto pergolu používá k firemním jednáním a akcím a ačkoliv pracuje s dřevem 20let , tak považuje toto za pěknou práci a je s tím velice spokojený.

Popis díla konkurence : původně pergola - krytý altán neměl uhlopříčné vzpěry v rozích konstrukce (tzv.pásky) a díky vlastní hmotnosti se začal nebezpečně naklánět. Nově zhotovené vzpěry (pásky ) jsou proto ze světlého dřeva, na rozdíl od původních sloupků. Jelikož dnes většina řemeslníků nechce investovat do odpovídajícího elektrického ručního nářadí a nemá ani odpovídající znalosti, přišlo na řadu připevnění pásků(vzpěr ) hřebíky.

A jelikož autor nepředvrtal otvory pro hřebíky, tak se občas nějaký ohnul a někdy i 5 x za sebou. Tak co bylo ohnuté, se zařezalo úhlovou bruskou a na něco se nějak zapomnělo.

Konstrukce krokví a jejich osazení na pozednice je také malé umělecké dílo, s heslem, kde dřevo nestačí , tam se odřezky natlačí.

Střecha z vlnitého plechu, který neúspěšně zakrývá rákosová rohož, už nemá co zkazit a odpovídajícím způsobem korunuje dílo- to je přece rustikální posezení !!

A takhle to děláme my . Budete-li chtít pergolu moderního vzhledu bez uhlopříčných vzpěr v rozích - není problém, protože máme již 15let ověřenou konstrukci, kdy to není potřeba ( technologický postup z Rakouska). A když děláme typ konstrukce dle vzpěry(pásky), tak jsou na spoj viz. fotografie bez vrutů a hřebíků, který se časem neuvolňuje a není potřeba tmelit díry po spojovacím materiálu. My řemeslo ctíme.

Obecně na našich venkovních konstrukcích najdete naprosté minimum ocelového spojovacího kování, které je vždy dlouhodobě problémové v rozsahu 20 let+ (koroze , vytrhávání ocelových spojovacích prostředků..).

Ctíme řemeslo a klasické celodřevěné spoje. Máme kompletní vybavení, od základních strojů na konstrukční spoje, opracování jednotlivých hranolů až po zařízení na povrchovou úpravu (je vždy i na spojích, kde je to zvlášť důležité). Samozřejmě není problém ani kompletní stavební příprava, je-li to z důvodu vzdálenosti rentabilní.

Vlastníme HAKI lešení a žebříky na montáže a nátěry, vibrační latě a ponorné vibrátory na betonáž základů, pásový minibagr Kubota KH-05, vrtáky na zemní práce a základy, míchadla suchých směsí na betonové patky,rotační lasery a dálkoměry na zaměření a mnoho dalšího nutného pro kompletní venkovní dřevěné konstrukce a stavby na klíč.

Featured Posts
V tomto jazyce nebyly zatím zveřejněny žádné příspěvky
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page