top of page

LETNÍ KUCHYNĚ

Domácí chléb, vypečené housky, uzené a grilované maso a pizza pro děti – to jsou oblíbené kulinářské zážitky, které vykouzlíme v letní kuchyni postavené na zahradě. Je radost připravovat jídlo venku, na čerstvém vzduchu, v pohodě a klidu.Letní kuchyň skvěle propojí domácí zázemí se zahradou, můžeme v ní pobývat celé léto. Je možné ji vybavit i spotřebiči, třeba lednicí, která nachladí nápoje, dřezem. Předpokladem je přivést do letní kuchyně elektřinu a vodu s odpadem.

NĚCO MÁLO O LETNÍCH KUCHYNÍCH

První úvahy...

Pro letní kuchyni je nejlepší místo v blízkosti domu, abychom nemuseli pro suroviny běhat daleko. Také se vyplatí vybrat místo v závětří, klidné a chráněné před zvědavými pohledy sousedů nebo rušnou komunikací . Letní kuchyně umožňuje rodině trávit  čas společně venku i při vaření, třeba jen kousek od rodinného bazénu anebo pár metrů od zahrady, kde si na trávníku hrají naše děti.Do letní kuchyně se vyplatí investovat jak z důvodů příjemného vaření, tak proto, že si rozšíříme svůj domácí obytný prostor i o venkovní místnost, kde lze příjemně relaxovat a posedět. A nakonec sami nejlépe víte, že povídání je vždycky nejlepší u kuchyňského stolu. 

Ideální umístění zahradní letní kuchyně je co nejblíže domu.  Máme možnost kdykoli si zajít pro chybějící suroviny, koření, či příbory do domu a zároveň tak odpadají problémy s dvojitým pořizováním si všech nutných kuchyňských pomůcek. Jednu stěnu kuchyně by ideálně měla tvořit již stojící stavba, například stěna domu či garáže. Otevřená část kuchyně pak obvykle směřuje dovnitř pozemku. Tuto otevřenou část je výhodné pokud to prostor dovolí oddělit barovým pultem.

Venkovní letní kuchyni bude rozhodně svědčit závětří. Ať už kvůli kouři, který může být obtěžující pro nás nebo pro sousedy. Stejně tak by měla být venkovní kuchyň chráněná před deštěm a přílišným sluncem. Částečně je možné venkovní kuchyň umístit pod střechu pergoly u domu anebo volně stojícího altánu.

Volba světových stran - letní kuchyně je místo kde z podstaty věci vzniká teplo a protože se nejčastěji používá jak název napovídá v letních měsících , je vhodné zvolit severní stranu domu což zaručí stálý stín. Na východní straně je přímé světlo pouze dopoledne , jih je vystaven slunci celý den a západ odpoledne tzn. že v případě západního nebo jižního umístění letní kuchyně je třeba řešit zastínění. Ideální zastínění jsou živé keře a stromy listnaté které v zimě po opadu listí nestíní do oken .Je velmi důležité umístit venkovní kuchyň na zpevněnou plochu, a to nejlépe na vydlážděnou anebo dřevěnou terasu. Vždy by však měl být povrch protiskluzový. Velmi dobře se pro povrch venkovních kuchyní dá použít přírodní kámen , betonová dlažba,dřevěná terasa nebo i protiskluzová keramická dlažba. Aby nedocházelo k zaplavování ploch dešťovými srážkami, podlaha by měla mít usazení o 10 cm výše než vnější okolí.Venkovní příprava jídla je velmi oblíbená v Severní Americe. Ostatně známé „barbecue“ (jednoduše BBQ) vychází z původně indiánského způsobu přípravy jídla v kouři ze dřeva. Je tedy přirozené, že v USA grilování venku zdomácnělo snad ve všech koutech země. Američané ale nezůstali jen u grilování a rozšířili možnosti přípravy jídla i pro další způsoby. Dnes už venkovní kuchyně najdete snad na všech kontinentech kromě Antarktidy.

Plynový gril rozpálíte do požadované teploty jediným otočením knoflíku. Nečekáte na rozpálení dřevěného uhlí, nemusíte se bát, že se maso na rozpálených uhlících příliš vysuší. Snadno dosáhnete perfektního výsledku i pro toho největšího gurmána a zároveň se jedná o zdravou formu přípravy masa bez přepáleného hořícího oleje .Výhodou plynových grilů je naprostá absence kouře takže ideální volba do letních kuchyní kde díky plné střeše může docházet k horšímu větrání !

Gril na dřevěné uhlí je klasika .Jeho nevýhodou je delší čas nutný k přípravě a rozhoření ale kdo by při grilování spěchal že ? Grilování není jen způsob přípravy jídla ale hlavně způsob trávení volného času s přáteli a rodinou ke kterému spěchání nepatří. Samozřejmě grilování na dřevěném uhlí není nejzdravější ale zase nezaměnitelná chuť má své trvalé příznivce. Ze zkušenosti našich zákazníků můžeme doporučit originální Big green egg , tento gril je top výrobkem v oblasti grilů na dřevěné uhlí :https://www.gril-pec.cz/

Letní kuchyně - Mladá Boleslav
Letní kuchyně Mladá Boleslav
Gril do letní kuchyně
Ocelová letní kuchyně
LED osvětlení letní kuchyně
Dřez v letní kuchyni

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol smrk

Materiál prosklení : plný polykarbonát tl. 6 mm v barvě bronz. Výrobce BAYER AG

Rozměry pergoly : 5100 x 5100 mm

Povrchová úprava :  nano olej Flugerr Impredur šedá

Stavební příprava : 4 x betonový základ 200x200mm - nezámrzná hloubka 800mm

Letní kuchyně - rámová konstrukce z válcovaných ocelových profilů , výplně z ocelového plechu. Pracovní deska masiv dub/ocelový plech. Granitový dřez s vodovodní baterií v černé barvě , integrovaná pípa , odpad vody do trativodu. Gril kombinovaný na dřevěné uhlí a dřevo .

Zahradní kuchyně Praha Bubeneč - letní kuchyně jinak
02_Cuisine_d'+ęt+ę[1]
01cuisine_d'+ęt+ę[1]
01_brise_vent_-_Copie[1]
02_brise_vent_-_Copie[1]
DSC01178
DSC02565

Materiál nosná konstrukce : ocelový profil s povrchovou úpravou práškový lak

Materiál slunolamů lamely : hliník v ral barvě

Mobilní letní kuchyně - gril Big green eg
Gal_ODC
Gal_ODC2
Galerij_0517v2
Gal_Opmaat3
78572860

Mobilní letní kuchyně je univerzálním řešením pokud nechcete stavět trvalou kuchyni protože  například souvislé prosklení nebo prostorové dispozice to neumožňují. Mobilní letní kuchyně může být v době nepoužívání uskladněná například v garáži nebo zahradním domku. Největší výhodou mobilní letní kuchyně je flexibilita. Jakékoliv místo na zahradě můžete proměnit v prostor poro zahradní slavnost. Pošlete nám poptávku a rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku. Jako gril do mobilní kuchyně doporučujeme : Big green egg je vrcholem vývoje grilů na dřevěné uhlí . Je vyroben z revoluční keramiky NASA technologie, vytváří jedinečný topný systém, který přináší bezkonkurenční chutě, ať už vaříte, pečete, grilujete, dusíte či udíte. Neskutečný při pomalém vaření. Není žádný originálnější gril designem ale nemá konkurenci ani v kvalitě přípravy .  Big grenn egg je pouze jeden originál a zakoupíte jej na : 

 https://www.gril-pec.cz/ 

Letní kuchyně
Venkovní plynový gril
Modřínový plot Praha Ladronka
Pracovní deska přírodní kámen
Bílý podhled pergoly
Kovová pergola u bazénu
Sloupek ocelové pergoly
DSC06315
Stavitelná pilířová patka pergoly

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 100 x 100 a 160 x 100

Povrchová úprava : duplexní povrchová úprava , žárový zinek + prášková barva

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava a materiál  podhledu  : smrková palubka nátěr profesionální olejová lazura odstín bílá

Pracovní deska kuchyně :  přírodní kámen rustikální povrch 

Vestavěný plynový gril :

Slunolam - pergola Nymburk Drahelice III.
Pergola Nymburk
Truhlářství Suchánek
Zastínění
Dřevěné slunolamy
Dřevěný slunolam
Truhlářství Suchánek

Materiál nosná konstrukce : KVH hranol smrk

Materiál slunolamů lamely : modřínové dřevo

Zastavěná plocha : zastřešená pergola 16 m2

slunolam 6 m2

Povrchová úprava :  Xyladecor

Střešní krytina : střešní fólie Fatrafol

Slunolam - pergola Nymburk Drahelice IV.
Zastínění Suchánek
Vnější zastínění ze dřeva

Materiál nosná konstrukce : KVH hranol smrk

Materiál slunolamů lamely : modřínové dřevo

Zastavěná plocha : 15 m2

Povrchová úprava : Xyladecor

Slunolam - pergola Nymburk Drahelice IV.
llll
ll

Materiál nosná konstrukce : KVH hranol smrk

Materiál slunolamů lamely : modřínové dřevo

Zastavěná plocha : 46 m2

Povrchová úprava : Xyladecor

Baldachýn - Beroun Králův Dvůr
Baldachýn Beroun Králův Dvůr
Baldachýn Beroun Králův Dvůr
Baldachýn Beroun Králův Dvůr
Baldachýn Praha
Baldachýn Praha
Baldachýn pergola
Baldachýn terasa
Truhlářství Suchánek Kolín
Posuvné okenice
A5
A11
A9
A10
A7
A12
A3
A
A1
A2

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol smrk

Materiál posuvného zastínění  : modřínové dřevo masiv

Zastavěná plocha : 18 m2

Povrchová úprava :  slabovrstvá lazura Remers HK lazur

Materiál baldachýnu : 300g/m2- odstín 

Slunolam - doplnění posuvného zastínění Praha - Úvaly
DSC03831

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol modřín

Materiál posuvného zastínění  : modřínové dřevo masiv

Povrchová úprava :  olejová lazura Flugger Imprdur

Letní kuchyně - Mladá Boleslav (okres )
Letní kuchyně
Zasklená letní kuchyně
Letní kuchyně v lese
Pivní set v letní kuchyni
Pergola letní kuchyně
Bronzový polykarbonát
Detail zasklení plný polykarbonát
Dřevěná letní kuchyně
Lamelová stěna letní kuchyně
Detail ukončení plného polykarbonátu
Dubový rustikální stůl
Sezení letní kuchyně
Truhlářství Suchánek Kolín
Pergola v lese

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol smrk

Materiál terasy : sibiřský modřín 143 x 25 mm , povrchová úprava šedý terasový olej značky OSMO

Zastavěná plocha : 28 m2

Povrchová úprava :  nano olej Flugger Impredur tónovaný dle vzorníku RAL 7016

Materiál zasklení : plný polykarbonát tl.6mm ,odstín bronz + originální příslušenství.

  Dobrá práce se prodává sama a proto nám zákazník po dobré zkušenosti s terasou ze sibiřského modřínu zadal i stavbu velké letní kuchyně o ploše téměř 30m2. Stavba moderního designu je rámové konstrukce ze sušených KVH hranolů(maximální použitý hranol 25x12 cm !) , zastřešená plným bronzovým polykarbonátem tl. 6mm , nátěr Dánským nano olejem Flugger Impredur v odstínu RAL 7016 který dokonale odpuzuje vodu. Terasa samotná byla doplněna o obložení nízké zídky a natřena speciálním terasovým olejem značky OSMO. Vše na klíč včetně betonových základů pergoly.Záměrem bylo, aby se stavba stala nenásilnou součástí lesa lesa, umožnila průhled nerušený průhled do krajiny a aby splynula s tvarem terénu. Zda se to podařilo posuďte sami.

Zastřešená  pergola Beroun - Zdice
Pergola Beroun - Zdice
Polykarbonát pergola Beroun
Zasklená pergola polykarbonát
Plný polykarbonát
Truhlářství Suchánek Kolín
Jako kotvit pergolu
Připevnění pergoly do zdi
Zastřešená pergola Beroun Zdice
Pergola Zdice 3
jak zastřešit pergolu polykarbonátem
Pergola s prosklenou střechou

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol smrk

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :   lazurovací lak HK lasur od Německé firmy Remmers odstín kaštan

Materiál zasklení : plný polykarbonát tl.4 mm ,čirý + originální příslušenství.

Zastřešená  pergola s posuvným zastíněním - Nymburk
Pergola Nymburk Drahelice
Posuvné zastínění Nymburk
Moderní pergola Nymburk
Stínění do pergoly
Záklop palubky
Zastínění Nymburk
Zastínění pergoly
Moderní pergola v zahradě
Střešní krytina Fatrafol
Rámová konstrukce pergoly
Detail obroušeného KVH hranolu
Konstrukční spoje pergola
Pergola s plochou střechou
Remers HK lasur eiche
Gamaprague developtment
Eko-logické vily Nymburk
Truhlářství Suchánek Kolín
Moderní bydlení v zahradě
Pergola Nymburk 27
Posuvné zastínění západní strany

Materiál nosná konstrukce: KVH hranol smrk

Materiál posuvného zastínění : masiv modřín tl.40 a 26 mm

Zastavěná plocha :  28 m2

Povrchová úprava :   lazurovací lak HK lasur od Německé firmy Remmers odstín eiche

Materiál střešní krytina : speciální střešní krytina Fatrafol na palubkovém záklopu tl. 20mm.

Pokud Vás zajímá více informací o této zakázce navštivte prosím náš blog :  Blog

Zastřešená  pergola s posuvným zastíněním - Nymburk
Baldachýn polykarbonát Zdice Praha
Baldachýn na pergole
Baldachýn posezení na zahradě
polykarbonát na pergolu
Truhlářství Suchánek Kolín
Pergoly Kolín
Zenit plast-kvalitní polykarbonát
Stahovací baldachýn Kolín
Baldachýn_polykarbonát_Zdice_10
Stahování baldachýnu
Dřevěná pergola konstrukční spoje
Profi olejová lazura Kaštan
Mechanismus baldachýnu
Zastínění baldachýn
Detail ovládání baldachýnu
Colorlak Profi olejová lazura Kolín
Polykarbonát na pergoly
Baldachýn_polykarbonát_Zdice_11
Pergola Kolín
Zahradní posezení Kolín
Konstrukce baldachýnu
Zasklená pergola u domu
Polykarbonát čirý plný Zenit Plast
Montáž polykarbonátu

PROČ SLUNOLAM, BALADACHÝN A ZASTÍNĚNÍ OD NÁS ?

+ povrchová úprava špičkovým Švédským  olejem s nano technologií Flügger Impredur nebo pro příznivce přírodních nátěrů vysoce kvalitním nátěrem od Německé firmy OSMO
+ KVH  smrkové nebo modřínové hranoly od Německého výrobce GELO Holzwerke GmbH
+ možnost stavební přípravy ( betonové patky , zemní vruty , dlažby , kačírek , štěrk .. ) - zakázka na klíč
+ možnost po-záručního servisu ( údržba a obnova nátěrů )

 + možnost oplechování dřevěných konstrukcí pro prodloužení životnosti

 + možnost pokrytí střešní krytinou fólií FATRAFOL - českým výrobkem  FATRA Napajedla , životnost 3x delší než asfaltové oxidované pásy nebo kanadský šindel
+ velké průřezy dřevěných nosných hranolů  = výrazně delší životnost než konstrukce ze slaboučkých střešních latí a prken
+ stavebnice z výroby = minimální obtěžování zákazníka a sousedů hlukem nebo prachem při montáži.
+ design konstrukce vždy přizpůsobujeme charakteru stavby a přání zákazníka . Diagonální vzpěry v rozích konstrukcí nejsou nutností -zavětrování lze vyřešit jinak .
+ nátěr z výroby v ideálních podmínkách (optimální teplota , stín ) pro delší životnost nátěru a ochranu dřeva včetně natřených spojů.
+ možnost tlakové impragnace

+ veškeré použité dřevo je vysušené , tzn. nátěr nezničí(neperforuje ) vlhkost pronikající ve formě páry při vysychání čerstvého dřeva více než 15% vlhkosti neexistuje funkční nátěr a výrobci barev před nátěrem nesušeného dřeva důrazně varují.

bottom of page