top of page
DSC04482.JPG

FERUM - ocelové pergoly na zakázku

SUCHÁNEK SYSTÉM

V naší nabídce najdete základní tři druhy vodorovného zastínění teras a venkovních pergol :

Baldachýny - hlavní výhodou baldachýnu ie možnost regulace zastínění,během sluného dne bude roztažný a stínit,během podmračených dnů nebo v zimě bude stažený a nebude vůbec stínit a omezovat pasivní solární zisky které snižují náklady na vytápění.

Slunolamy - poskytují trvalé zastínění a umožňují osvětlení interiéru nepřímím difůzním světlem. Vzhledem k přirozeným vlastnostem dřeva není možné náklápěcí řešení jednotlivých stínících prvk -lamel slunolamu

Pevná střecha - jsou základní dvě možnosti pevné střechy a to průhledná krytá  polykarbonátem nebo neprůhledná  palubkovým záklopem záklopem a plochou střešní krytinou jko např. asfaltovým pásem nebo střešní PVC fólií.Pevná střecha s neprůhlednou  krytinou je vhodné řešení pro terasu která je na obvodové zdi kde nejsou okna protože dokáže velice ztmavit interiér.

Ideální je mnohdy kombinace více druhů zastínění do jedné nosné konstrukce,zčásti plná střecha na části fasády bez oken vytvářející posezení v případě nepřízně počasí a nad prosklenou fasádou baldachýn kterým lze regulovat osvit místností

Chcete orientační cenovou nabídku na naše výrobky ? Vyplňte prosím tento POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ 

Chcete si udělat představu kde realizujeme zakázky ? MAPA REALIZACÍ 

Chcete cenovou nabídku ?        Poptávkový formulář :

Děkujeme za odeslání!

Chcete se dozvědět něco více o ocelových pergolách naší výroby ? Toto jsou hlavní  VÝHODY KOVOVÝCH PERGOL 

Materiál nosná konstrukce : používáme ocelový válcovaný profil nebo tlakově litý hliníkový profil . Je lehký , pevný a tvoří ideální podklad pod žárový zinek , což je už několik století nejtrvanlivější povrchová úprava kovů . 

Možnosti střešní krytiny : zákazník má na výběr klasické průhledné střešní krytiny jako dutinkový a plný polykarbonát ( vzhled plného skla) ale i to co dovozci hliníkových pergol z asie nemají a to neprůhlednou vodotěsnou střechu v nulovém spádu krytou svařovanou PVC střešní fólií .

Povrchová úprava ocelové konstrukce : duplexní systém tj. základ žárové zinkování + prášková barva nebo mokrý lak ( stříkáním barevně lakovaný povrch )

Design : jako jedni z mála navrhujeme ocelové konstrukce s důrazem na  moderní vzhled bez kompromisů . Viz. naše pergoly s nulovým spádem které citlivě dokáží doplnit téměř jakoukoliv architekturu stavby. Naše výrobky vznikají na zakázku ale přes to se jedná u typové pergoly. Je tomu pro to že jedině unifikací dokážeme snížit náklady na výrobu na rozumnou úroveň. Nezlobte se prosím na nás pokud  právě nejásáme nad kreativním návrhem vašeho architekta. Je to podobně jako u jakékoliv jiné výroby kdy u sériových výrobků lze dosáhnout pro zákazníka příznivé ceny ale u atypického výrobku je to všechno jinak a ceny mohou být i násobné. Není to pouze o jiných materiál ale často je nutné vyrobit speciální nástroje , přípravky a vyzkoušet nové postupy a ty už pravděpodobně už nemusí nikdy najít znovu uplatnění. 

Možnosti změny rozměrů : nejsme na rozdíl od dovozců pergol limitováni rozměry Asijských výrobců kteří diktují své rozměry zákazníků. Naopak naším cílem je přizpůsobení našeho výrobku vaším představám ideálně na mm . Jediným limitem který nás omezuje je hmotnost jednotlivých komponentů z důvodu ruční montáže ,možnosti tuzemský válcoven ocelových profilů  a technické limity v případě elektricky ovládaných prvků.

Ocelové pergoly s plnou střechou (PVC svařovaná krytina FATRAFOL ) bez sklonu (spádu ) jsou náš jedinečný výrobek který u jiných výrobců pergol nenajdete. Tato konstrukce má dvě podstatné výhody. První výhoda je to že pohledově jsou tyto pergoly velice nenápadné a vzhledově neutrální protože nemají žádný sklon střešní roviny. Odtok srážkové vody je řešen skrytě a to svodem v dutině sloupku pergoly. Druhá neméně podstatná výhoda je životnost protože PVC střešní krytina má v podstatě stejnou životnost jako stavba domu samotná což je naprosto neporovnatelné například s dutinovým polykarbonátem na čínských hliníkových pergolách které poznáte podle toho že je prodávající křečovitě označují jako italské , Německé nebo dokonce České výrobky. U těchto pergol je životnost dutinkového polykarbonátu cca.4 - 5 let a kroupy udělají své dříve nebo později. A chcete vědět jak se takovým pergolám vyhnout ? Je to jednoduché. Žádný rozumný výrobce nebude doporučovat zasklené pergoly protože poslední teplé roky jasně prokazují že průhledná krytina na pergole není fajn nápad ale dost účinný skleník se vším všudy a polykarbonát může mít jakoukoliv úpravu ale vždy je výsledné klima pod pergolou skleník . Proto naším zákazníkům doporučujeme kombinaci plné neprůhledné střechy tam kde nejsou na fasádě okna a pohyblivého zastínění terasy tam kde okna jsou například baldachýnem nebo pergoly které skleníkovým efektem netrpí jako bioklimatickou pergolu nebo hliníkovou pergolou se stahovací střechou. Důležitá je i samozřejmě i orientace pergoly na světové strany a okolní zástavba . Vše hraje svoji roli. Jsme stavitelé pergol již 20 let a máme velké zkušenosti a dokážeme vám poradit. Stejně důležité jako vlastní umístění pergoly a výběr jejího druhu je také i boční zastínění pergoly. Pergoly naší výroby včetně bočních zastínění jsou modulové a lze jej doplnit i dodatečně kdykoliv ale v případě elektrického pohonu se musí předem počítat s přívodem el. energie.

Kovová pergola s letní kuchyní Praha - znáte z článku v časopise Home - byt dům styl zahrada
Kovová pergola s letní kuchyní Praha Baba
Letní kuchyně kovová pergola Praha Baba
Sloupek ocelové pergoly antracit Praha Baba
Ocelová pergola s letní kuchyní u bazénu Praha Baba
Ocelová pergola s plochou střechou bez spádu Praha Baba
Strukturovaná prášková barva ocelová pergola Praha Baba
Letní kuchyně Praha Baba
Moderní ocelová pergola s plochou střechou u bázénu Praha Baba
Ocelová pergola v moderním designu Praha Baba
Bílá světloodrazivá barva podhledu ocelová pergola Praha Baba
Dřevěný plot sibiřský modřín Praha Baba
DSC06601
Letní kuchyně plynový gril Praha Baba
Letní kuchyně pracovní deska přírodní kámen Praha Baba
Kovová pergola Praha Ladronka
Ocelová samonosná pergola Praha
Podhled ocelové pergoly Praha
Samostojící pergola s bazénem Praha
Kotvení ocelové pergoly do dlažby
Ocelová pergola, ideální posezení u bazénu Praha Baba
Praha Ladronka
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 

Materiál slunolamů lamely : modřínové dřevo

Povrchová úprava ocelové konstrukce : duplexní systém tj. základ žárové zinkování + prášková barva grafitová  šedá

Délka :

Stavební příprava : 5 x betonový základ 150x150 v nezámrazné hloubce 800mm

SUCHÁNEK SYSTÉM
Bílá kovová pergola Praha Slivenec
Kovová pergola Praha
Bílá ocelová pergola
Pergola s plochou střechou
Detail sloupku ocelová pergola
Ocelová pergola samonosná
Ocelová pergola bez kotvení
Palubkový podhled pergola bílý
Svařovaná PVC folie na pergole
Střecha pergoly bez sklonu
DSC05967
DSC05961
DSC05960
DSC06001
DSC05984
Pergola z kovu Praha
DSC05972
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 100 100 a 150 x 100 mm 

Materiál podhledu stropu : modřínové dřevo

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém tj. žárové zinkování a prášková barva

Střešní krytina : střešní fólie Fatrafol

SUCHÁNEK SYSTÉM

.

Ocelová pergola vs. hliníková pergola ? Víte jaký je rozdíl mezi touto bílou pergolou na fotkách naší produkce a tuctovou průměrnou hliníkovou pergolou ? Nejprve vám popíšeme příběh běžné hliníkové pergoly. Vše začne dlouhým čekáním zákazníka , protože o hliníkové pergoly z Německa a Itálie je tak obrovský zájem , že se čeká vždy minimálně 2 měsíce. Ano - jak správně tušíte i když na obalech těchto pergol jsou Německé a Italské vlaječky a nápisy jako Německá kvalita , tak tyto pergoly pochází pravděpodobně z drtivé většiny z Číny/Turecka a minimálně dva měsíce se čeká od objednání na cestu v lodním kontejneru z Číny/Turecko a made in Germany/Italy se jim dostane díky tomu , že na území těchto států vstoupí do EU a jsou v přístavech přebaleny. Dalším poznávacím znamením země původu je dostupnost pouze v určitých rozměrech a modulech ačkoliv prodávající tvrdí že je to výrobek pro VIP na zakázku. Další zajímavostí většiny hliníkových pergol je to že nemají sloupky u fasády a kotví se přímo do zdi domu. V Číně ani Turecku totiž neřeší tepelné mosty ve fasádě a šetří na materiálu až za hranu rozumu. Poloviční počet sloupků = polovina práce a materiálu . Potom už nezbývá než v ČR obalamutit zákazníka s tím že to je normální a nová zateplená fasáda porušená kotvením je cajk šéfiku - v Německu do dělají taky přece. Další zajímavým detailem těchto hliníkových pergol je kotvení sloupků směřujících do zahrady. V 90% jsou přední sloupky přišroubované na několik málo vrutů (2 ks na sloupek )pomocí plastových hmoždinek do dlažby , dřevěné terasy nebo vrchol dokonalosti - zemní vrut o symbolické délce . A to už je velká legrace v uvážení jaké síly působí na pergolu během silného větru když protiváhu bude tvořit jedna betonová dlaždice a to nemluvíme o nezámrzné hloubce. Samozřejmě ale v návodu je napsáno že při větru a silnějším dešti má být střecha stažená. Ale každá mince má rub i líc a takovou Německou pergolu lze namontovat za dopoledne . Jako střecha je vysouvací fólie na podélných trámcích . Dálkové ovládání je sice efektní ale jak myslíte že bude fungovat 5 let po záruce a myslíte že plachta , ne nepodobná těm co je na nákladních autech nebude za pár let děravá stejně děravá ?Jaká je asi dlouhodobá dostupnost servisu a náhradních dílů když 99,9% firem prodávající hliníkové pergoly jsou s.r.o. s krátkou historií a kontakt je bez jména s jedním telefonem a anonymním emailem jako info@nejhlinikovápergola.cz ? Běžné u hliníkových pergol jsou také zaručeně pravé propagační fotografie realizací v ČR s auty s levostranným řízením nebo vysouvacími americkými okny nebo palmy a kaktusy v pozadí - asi jih Moravy. Samozřejmě nejsou všechny hliníkové pergoly stejné a zcela určitě se najdou i kvalitní výrobky ale ty se odlišují výrazně vyšší cenou. Na fotkách této naší realizace bílé kovové pergoly můžete vidět pravý opak hliníkových pergol. Jeden sloupek o průřezu 100x100 mm s tloušťkou stěny 3mm má hmotnost jako celá hliníková pergola dohromady . Průvlaky jsou v rozměru 100 x 150 mm . Samozřejmě je nasnadě že ocel koroduje a hliník ne , ale hliníkové pergoly mají spojovací elementy ocelové z mnohem slabšího plechu než je 3mm stěna naší pergoly a životnost práškové barvy je zcela stejná (to je teorie neboť kvalita barvy Made in China ? ) . Naše pergola je kompletně samonosná tzn. není kotvená k domu a není provrtané a porušené zateplení domu. Základové patky jsou v rozměru 25x25 cm vybetonované do hloubky 80 cm.Design pergoly je moderní s plochou rovnou střechou což hliníkové pergoly neumí respektive umí ale pouze u problematických lamelových střech. Díky osvícenosti investorů - mladé sympatické rodiny z okrajové části Prahy je pergola perfektně promyšlená .Jako střešní krytina je použitá PVC střešní fólie FATRAFOL v bílé barvě . FATRAFOL má obrovskou životnost - používá se na střechách výškových budov při požadavku na nulový spád z důvodu 100% vodotěsnosti . A aby nebyl interier domu za pergolou tmavý a pergola podporovala šíření nepřímého světla tak je podhled pergoly ze smrkových palubek natřený bílím lazurovacím olejem který odráží světlo. Samotná povrchová úprava ocelové konstrukce je kvalitní třívrstvá prášková barva

Zelená kovová pergola Zadní Třebaň a dřevěné  posuvné okenice
Kovová pergola s plochou střechou a moderním designem Zadní Třebaň
Moderní dům Zadní Třebaň kovová pergola na terase
Detail konstrukce kovová pergola Zadní Třebaň
Kotvení do fasády ocelová pergola Zadní Třebaň
DSC07753
Dřevěné posuvné zastínění dřevěné okenice Zadní Třebaň
Odvod dešťové vody sloupkem pergoly detail
Zahradní posezení pergola z železa Zadní Třebaň
Ocelová konstrukce zelená barva
Ocelový přístřešek Zadní Třebaň
Střešní lemování ploché střechy bez spádu FATRAFOL Zadní Třebaň
Designové ocelové pergoly Zadní Třebaň
Napojení sloupku a pozednice kovové pergoly bez šroubů
Zelená ocelová konstrukce pergoly Zadní Třebaň
Železná zahradní pergola Zadní Třebaň
Napojení ocelové pergoly na fasádu Zadní Třebaň
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 100 100 a 150 x 100 mm 

Materiál podhledu stropu : modřínové dřevo

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém tj. žárové zinkování a prášková barva

Střešní krytina : střešní fólie Fatrafol

Popis : kombinace zastřešené pergoly a posuvného zastínění

SUCHÁNEK SYSTÉM
VÍCE INFO O DŘEVĚNÝCH OKENICÍCH :
Ocelová pergola antracit / sibiřský modřín  Husinec - Červená skála u Prahy
Moderní ocelová pergola s plochou střechou Červená skála  Husinec
Zastínění a zastřešení terasy ocelová pergola Husinec Červená skála
Zastínění a zastřešení terasy ocelová pergola antracit Husinec Červená skála
Ocelová pergola s modřínovým zastíněním
Zastřešená moderní ocelová pergola Husinec Řež
Modřínový podhled - strop pergoly
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 100 100 a 150 x 100 mm 

Materiál podhledu stropu : modřínové dřevo

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém tj. žárové zinkování a prášková barva

Střešní krytina : střešní fólie Fatrafol

Popis : kombinace zastřešené pergoly a pevného zastínění

Pergola moderního designu u krásného moderního domu. Představujeme vám další realizaci typové ocelové pergoly FERUM naší výroby a návrhu tentokrát v půdorysném rozměru 3 x 6,5m. Celá pergola byla vyrobená jako stavebnice a veškeré ocelové prvky jsou žárově zinkované a opatřené vypalovací práškovou barvou. Pergola je technicky dořešená do detailu tak že nikde nejsou viditelné žádné spojovací šrouby a ani zbytečné krytky. Ačkoliv se pergola nachází v Husinci u Prahy ,tak je stejně jako celá typová řada pergol FERUM navržená pro téměř nejvyšší možné statické zatížení střechy sněhem což je násobně více než jakákoliv jiná konkurenční konstrukce pergol. Dalším podstatně odlišujícím prvek od konkurence je použití PVC svařované střešní krytiny která umožňuje provedení pergoly jako ploché střechy a navíc má výhodu v mnohonásobné životnosti vůči plastovým střešním krytinám nebo asfaltovým pásům. Dřevěný podhled ze sibiřského modřínu s bodovým osvětlením  je zároveň se spodní hranou nosné konstrukce. Toto řešení je sice technicky na realizaci náročné ale odměnou je potlačení pocitu stínu a designově k ocelovým minimalistickým pergolám toto řešení patří jak se může sami přesvědčit. Samozřejmostí tak jako u všech našich realizací je skryté kotvení na bodové betonové základové patky takže nikde není vidět základový beton, kotvy - nic rušivého. Svod dešťové vody je skrytý sloupky pergoly do přiléhajících trvalkových záhonů. Máte-li zájem o podobnou pergolu prosím napište nám rozměry a my vám připravíme orientační nabídku. Nevěřte pohádkám o levných místních firmách a poptejte na porovnání i cenu originálu od nás.

Ocelová pergola kombinace neprůhledná střecha a zastínění baldachýnem Strašov
DSC00197
DSC00194
DSC00190
DSC00172
DSC00169
DSC00184
DSC00178
DSC00174
DSC00178
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce

Materiál slunolamů lamely :

Zastavěná plocha :

Povrchová úprava

Střešní krytina :

Popis

Ocelová pergola zastíněná baldachýnem včetně bočního zastínění terasy
DSC06719
DSC06940
DSC06937
DSC06725
DSC06936
DSC06942
DSC06736
DSC06727
DSC06729
SUCHÁNEK SYSTÉM

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil 100 100 mm

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém tj. žárové zinkován

Popis : kombinace zastínění baldachýnem a bočního zastínění

Ocelová pergola zastíněná baldachýnem a zahradní domek Praha Břevnov - Kajetánka
DSC09037
DSC09057
DSC09064
DSC09041
DSC09070
DSC09040
DSC09069
DSC09053
DSC09054
DSC09035

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil sloupek 100 x 100 mm a průvlak 150 x 100 mm

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém práškové barvy

Popis

SUCHÁNEK SYSTÉM
Ocelová pergola s plochou střechou Liberec Šimonovice
DSC00316
DSC00321
DSC00319
DSC00325
DSC00329
DSC00308
DSC00320
DSC00332
DSC00311
DSC00323
DSC00307
DSC00335

Materiál nosná konstrukce : ocelový válcovaný profil sloupek 100 x 100 mm a průvlak 150 x 100 mm

Zastavěná plocha :  m2

Povrchová úprava :  duplexní nátěrový systém práškové barvy

Popis

SUCHÁNEK SYSTÉM
Ostatní produkty -
Ocelové pergoly
Zastínění pergol
Biokolimatické pergoly

Mapa realizací - 

Venkovní sauny
Biokolimatické pergoly
bottom of page